Bomba Gibi İddia: iPhone ve iPad’lerde Yapay Zeka Dönemi Başlıyor

Apple analisti Jeff Pu, üretken yapay zeka araçlarının iOS 18 ile birlikte iPhone ve iPad’lere geleceğini duyurdu. Pu’ya göre bu güncelleme iPhone için devrim niteliğinde olacak. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Apple analisti Jeff Pu, iOS 18’in iPhone için devrim niteliğinde bir güncelleme olacağını ve bu güncellemenin üretken yapay zeka araçlarını iPhone’lara getireceğini açıkladı.

Yapay zeka, son yıllarda giderek daha fazla alanda kullanılıyor.

Sohbet botlarından görüntü oluşturma araçlarına kadar bir dizi yapay zeka uygulaması, günlük yaşamımıza entegre olmuş durumda. Bu gelişmeler, teknoloji devlerini de bu alana yatırım yapmaya itiyor.

Apple ise geçtiğimiz aylarda kendi yapay zeka modelini geliştirdiği yönünde iddialarla gündeme gelmişti.

Apple CEO’su Tim Cook, bu iddiaları dolaylı yoldan doğrular nitelikte açıklamalarda bulunmuştu. Kaynaklara göre şirket yapay zeka odaklı teknolojiler için milyonlarca dolar harcama yapıyor.

Jeff Pu’nun açıklamalarına göre Apple, 2024’ün sonlarına doğru yapay zeka destekli iPhone’ları kullanıcılara sunacak.

iOS 18 güncellemesi, iPhone ve iPad kullanıcılarına yapay zeka araçlarını entegre ederek yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Ancak Apple’ın bu konuda net bilgiler vermediğini ve şirketin yapay zeka üzerine olan çalışmalarının detaylarının henüz netleşmediğini belirtmek önemli.

Geçmişteki iddialara göre Apple, ChatGPT gibi yapay zeka araçlarına rakip olabilecek ürünler geliştiriyor. Siri’nin de önemli yenilikler ve geliştirmeler alması bekleniyor.

Peki sizce, Apple’ın cihazlarına sunacağı yapay zeka özellikleri nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x