Diyarbakır kayyımının GSB’ye devrettiği sosyal tesislerin tahsisi iptal edildi

Diyarbakır kayyımının Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 25 yıllığına bedelsiz devrettiği Elazığ’ın Hazar Gölü kıyısındaki sosyal tesislerin tahsisi iptal edildi. 

Elazığ’a bağlı Hazar Gölü kenarında bulunan ve mülkiyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan  “Hazar Gölü Sosyal Tesisi” kayyım döneminde meclis kararı ile Gençlik ve Spor Bakanlığına 25 yıllığına bedelsiz olarak devredilmişti. 

Belediye meclisinin almış olduğu kararda devir konusunda şu ifadelere yer verilmişti: 

”Mülkiyeti Belediyemize ait Elazığ İli Maden İlçesi Gezin Beldesi 160 ada 2 numaralı parsel 19.121,69m² yüzölçümlü taşınmazın üzerinde bulunan “Hazar Gölü Sosyal Tesisleri” adlı tesisin Gençlik Kampı olarak kullanılması planlanmakta olduğu belirtilmiş olup, bahse konu taşınmazın; elektrik, su, doğalgaz, işletme v.b. tüm giderler Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olmak üzere 25 (yirmibeş) yıllığına bedelsiz olarak tahsis edilmesine ilişkin teklifin kabulü…”

31 Mart seçimlerinde DEM Parti’nin kazandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi meclisi tahsisin iptaline karar verdi. Belediye ekipleri, sosyal tesislerde bakım çalışması başlattı.

Kayyım başkanlar milyarlarca lira açık bıraktı; işte il il, ilçe ilçe kayyım atanan belediyelerdeki borç tablosu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x